Created with Sketch.
777 212 070 (9:00 - 18:00)
Created with Sketch. info@dsmile.cz

dSmile

Maximum pro krásný úsměv

Hygienické čištění zubů

25.08.2017

Naše klinika nabízí tyto druhy profesionální dentální hygieny:

• standardní čištění zubů ultrazvukem s použitím technologie AirFlow;

• komplexní čištění s použitím AirFlow, ultrazvuku a moderního přístroje Vektor pro čištění/leštění kořene. Při tomto čištění se používá mikroskop;

• čištění Premium se doporučuje při chronických onemocněních tkání okolo zubu. Pro optimální řešení se používá ruční kyretáž, AirFlow + ultrazvuk, přístroj Vektor a chemické čištění ADS Laser, vše se dělá pod mikroskopem.

Hygienické čištění zubů / od 2 135 kč

Pro udržení zdraví Vašich zubů a dásní je nezbytná profesionální hygiena ústní dutiny. Při včasném a pravidelném provedení profesionální procedury se můžete vyhnout nákladným stomatologickým zákrokům a po dlouhé roky uchovat své zuby zdravé.

Produkty bakterií , které jsou stále přítomny v ústní dutině, podporují vznik zubního kamene. Ten  způsobuje zánět dásní, rozpouštění kosti okolo zubu a časem může dokonce vést až ke ztrátě zubu. Proto je velmi důležité, aby se každý naučil správně si čistit zuby a aby pravidelně absolvoval profesionální dentální hygienu.

Na klinice Dsmile se profesionální dentální hygienu provádí pod mikroskopem. Naši lékaři Vám pomohou s výběrem zubního kartáčku a pasty a naučí Vás správné technice čištění zubů.

Naše klinika nabízí tyto druhy profesionální dentální hygieny:

 • standardní čištění zubů ultrazvukem s použitím technologie AirFlow;
 • komplexní čištění s použitím AirFlow, ultrazvuku a moderního přístroje Vektor pro čištění/leštění kořene. Při tomto čištění se používá mikroskop;
 • čištění Premium se doporučuje při chronických onemocněních tkání okolo zubu. Pro optimální řešení se používá ruční kyretáž, AirFlow + ultrazvuk, přístroj Vektor a chemické čištění ADS Laser, vše se dělá pod mikroskopem.

Zánět tkání okolo zubu neboli parodontitida je jedním z nejčastějších onemocnění ústní dutiny, které mnohdy vede ke ztrátě zubů.

Příznaky parodontitidy:

 • krvácivost dásní při čištění zubů nebo při jídle;
 • nepříjemný zápach z úst;
 • pohyblivost zubů;
 • změna polohy jednoho nebo několika zubů během krátké doby (např. 1-2 měsíce).

Příčiny vzniku parodontitidy:

 • nedostatečná hygiena ústní dutiny;
 • kouření;
 • nedostatek vitamínů;
 • oslabená imunita.

V čem spočívá nebezpečí parodontitidy?

Hlavní komplikací parodontitidy je oslabení a rozpouštění tkání okolo zubu. Vzniká pohyblivost zubů, která časem vede až k jejich ztrátě.

Odborná, efektivní a včasná léčba parodontitidy může parodontitidu a všechny její příznaky zastavit, zachránit zuby a vrátit svěží dech.

Klinika Dsmile nabízí komplexní léčbu parodontitidy:

Čištění zubů AirFlow

Moderní postup se používá pro rychlé a bezproblémové odstranění měkkého plaku / skvrny z povrchu zubu. Provádí se proudem směsi prášku na bázi sody + vody + stlačeného vzduchu. Plak a pigmentaci lze odstranit i z těžko přístupných míst.

Čištění zubů ultrazvukem

Měkký plak na zubech časem tvrdne a přeměňuje se na zubní kámen. Tvrdé zubní usazeniny se odstraňují pomocí ultrazvuku. Díky různým nástavcům ultrazvukového přístroje se daří odstranit nejen viditelný kámen nad dásní, ale i kámen pod dásní. Čištění usazenin pod dásní se říká hloubkové čištění. Je důležité, aby se tento typ dentální hygieny prováděl za použití zvětšovací optiky.  Tak je totiž možno vidět, a tudíž i odstranit, i zubní kámen pod dásní, což je zárukou kvalitního ošetření.

Leštění povrchu zubu a kořene při hloubkovém čištění:

Po čištění ultrazvukem se provádí leštění povrchu zubu a kořene speciálními silikonovými kalíšky a jemným práškem na čištění usazenin pod dásní. Toto ošetření minimalizuje usazení bakterií a vznik zánětu tkání kolem zubu.

Profesionální dentální hygiena na klinice Dsmile Vás ochrání před vznikem závažných onemocnění, pomůže uchovat zdravé zuby a dásně, svěží dech a běloskvoucí úsměv.

 

 

Náš tým

Vadym Sherman

Je specialistou na počítačovou stomatologii, vytváření náhrad pomocí technologie CAD...

Michal Livshyts

Od absolvování univerzity se aktivně účastní mezinárodních konferencí, sympozií a...

Alexander Livshyts

Po absolvování univerzity se specializuje na estetickou rekonstrukci chrupu a...

Objednejte se k nám

Jakmile to bude možné, ozveme se vám s návrhem termínu.